Skip to main content
Kuchnia Goya

Czarna kuchnia - elegancja w czystej postaci

Dziś wątkowy wpis. 

Tak wyjątkowy jak temat, o którym będziemy mówić.

Czarna kuchnia. 

Postaramy się odpowiedzieć na pytania pojawiające się zawsze przy wyborze czarnej kuchni:

– czy nadaje się do każdego wnętrza?

– każdy się w niej odnajdzie?

– czy jest trudna w utrzymaniu czystości?

Skoro jesteś na naszym blogu, to zapewne przymierzasz się do urządzenia kuchni nowej lub na nowo. Być może jest to Twoje pierwsze niewielkie mieszkanko z otwartą kuchnią na nowoczesnym osiedlu, a może nowy dom z przestronna kuchnią połączoną z salonem i jadalnią. Być może remontujesz starą kamienicę lub wydzielasz własny „kawałek podłogi” u rodziców lub teściów?  Dosłownie, w każdym z tych miejsc czarna kuchnia się sprawdzi. 

Czarna kuchnia wzbudza tyle samo wątpliwości, co zachwytu i entuzjazmu. Wielu mówi, że może być przytłaczająca, zbyt dominująca i trudna w utrzymaniu czystości. Ale pokażemy Ci, że dobrze zaplanowana i przemyślana, będzie zachwycać Ciebie i wzbudzać zachwyt u Twoich gości. 

 

Na Wasze pytania i wątpliwości odpowie niekwestionowany fachowiec w swojej branży- „Szef Kuchni”*  Meblekuchenne.pl. Przedstawi nam sprawdzony przepis na doskonała czarną kuchnię dla każdego. W czasie tej rozmowy w prosty sposób poprowadzimy Cię od wersji soft do total look. Rozwiejemy Twoje wątpliwości i przekonamy do najgorętszego, obecnie, trendu na rynku.

Kuchnia Moniuszko

Czy czarna kuchnia to dobry wybór dla każdego?

Oczywiście. 

Fakt, potrzeba odwagi, zdecydowania i konsekwencji w wyborze, ponieważ na swojej drodze spotkamy sporo ”ekspertów” chcących nam to wybić z głowy: bo za ciemna, mroczna, bo trudna w utrzymaniu czystości, bo nikt takie nie ma, bo co powie ciocia Jadzia….. ale trzeba pamiętać, że to będzie Nasze Miejsce i jeśli dobrze je zaplanujemy po względem ergonomicznym, wizualnym i użytkowym to ciocia Jadzia i wszyscy goście będą nam zazdrościć, a my będziemy po prostu U Siebie.

Co jest potrzebne do stworzenia idealnej czarnej kuchni?

Elementy składowe są zawsze takie same- z resztą jak w każdej kuchni: pomieszczenie, meble kuchenne, blat, agd, podłoga,  wypełnienie między meblami, lampy/oświetlenie. 

Tylko ich umiejętne i przemyślane zestawienie zadowoli zarówno zwolenników sielskich klimatów jak i ekstremalnych minimalistów.

Sielskie klimaty i czarna kuchnia? Czy możesz opowiedzieć jak się za to zabrać?

Jasne – w końcu w tym jesteśmy specjalistami. Codziennie pomagamy naszym klientom w takich wyborach.  

Jeśli podobają Ci się czarne elementy w kuchni, ale jesteś miłośniczką/ miłośnikiem stylu prowansalskiego, skandynawskiego czy angielskiego, to pomaluj jedną ścianę na czarno, wybierz czarne agd, lampy i uchwyty w zależności od tego na ile czujesz, że jest to z Tobą zgodne, lub na ile pozwolą Ci współmieszkańcy :). Dzięki temu nadasz swojej klasycznej kuchni nieco pazura.

To świetna podpowiedź. Co dalej?

 

Dalej pozostaje już tylko puścić wodze fantazji i bawić się poszczególnymi elementami- dodawać i wymieniać. Zmień blat np. na czerń wulkaniczną, a fronty na takie z wyrazistą strukturą hikory lub orzecha jak w kolekcjach Laymana. Wybierz czarny blat E i fronty z kolekcji KamMono K2 wykończone czarnym obrzeżem z krawędziowymi czarnymi uchwytami, a przepis na nietuzinkową, oryginalną kuchnię z charakterem – murowany. 

Kuchnia KamMono P4

Stąd już niedaleko do tego co widzimy myśląc „kuchnia czarna”. Czy tak?

Dokładnie. Jeśli jesteśmy gotowi wzbudzić w naszych gościach nieskrywaną zazdrość i podziw, a w sobie dumę.  Jeśli mamy na tyle pewności siebie i konsekwencji w dążeniu do realizacji swojej wizji kuchni czarnej – idealnej, to wymiana kilku ostatnich elementów pozwoli nam zrealizować tę wizję.

Wybierz czarne, idealnie matowe fronty z kolekcji KamMono P4 wzbogacone o uchwyty krawędziowe z kolekcji K2

Możesz wybrać kolekcję  Layman Design Kuchnie. Wspaniałe, niezwykle eleganckie kolekcje: Italia, Navia, Lamja i inne to doskonały wybór dla sympatyków różnych stylów, wykończeń i materiałów. 

Kolekcje Stolkar też skradną Twoje serce. Wyrafinowana Goya, klasyczny Moniuszko, Rita, Laura to zawsze doskonały wybór.

Do tego ciemna lub czarna podłoga oraz wypełnienie między meblami i mamy kuchnię „total look” dla miłośników śmiałych i bezkompromisowych aranżacji.

A co z obawami o trudność w utrzymaniu czystości w takim wnętrzu?

Prawda jest taka, że w każdej kuchni sprzątać trzeba tak samo regularnie . Oczywiście czarna kuchnia może być bardziej wymagająca, ale dokonując takiego wyboru, każdy właściciel ma to na uwadze. Wychodząc naprzeciw tym wątpliwościom, producenci mebli stosują materiały, na których nie zostają  odciski palców, produkowane w technologii Anti Fingerprint. Mam tu na myśli kolekcje Laymana. Tę właściwość posiadają tez meble z kolekcji P4 KamMono.

Czy zatem możemy podsumować naszą rozmowę stwierdzeniem, że kuchnia czarna to zawsze kuchnia na 5 gwiazdek?

 

Bezsprzecznie. Bierzmy z tego trendu tyle ile możemy i czujemy. Tyle na ile jesteśmy sobie w stanie pozwolić i na ile pozwalają nam bliscy . Czerń to zawsze dobry wybór. A my jesteśmy po to aby pomagać w tych wyborach.