Skip to main content
Kuchnia Stylowa

kuchnie stylowe

Kolekcje dostępne w sklepie

Kilka słów o kuchniach stylowych

Do kuchni stylowych zaliczają się kolekcje z frezowanymi frontami w stylu skandynawskim oraz prowansalskim. Kuchnie stylowe łączą nowoczesne rozwiązania oraz bardziej klasyczny, elegancki design. Kuchnie z frezowanymi frontami najczęściej są zachowane w jednolitych kolorach w matowym wykończeniu, bądź w dekorach przypominających drewno. Mimo swojego klasycznego wyglądu kuchnie stylowe posiadają nowoczesne rozwiązania w formie zawiasów oraz prowadnic z systemem cichego domykania oraz pełnym wysuwem. Wszystkie dostępne kuchnie stylowe znajdziesz powyżej.

Kuchnia prowansalska

Kuchnia prowansalska to z pewnością jeden z najpopularniejszych stylów wykorzystywanych w meblach kuchennych. Oczywiście dużą rolę gra tutaj jej wygląd. Cechują ją ciepłe, przyjemne kolory, które w połączeniu z romantycznymi dodatkami sprawią, że Twoja kuchnia stanie się niezwykła i jedyna w swoim rodzaju. Kuchnia prowansalska uznawana jest za bardzo elegancką i uniwersalną co przekłada się na jej funkcjonalność. W kuchniach w tym właśnie stylu bardzo często znajdziemy nowoczesne rozwiązania jak na przykład zawiasy i prowadnice z cichym domykiem. Dodatkowo fronty posiadają stylowe oraz delikatne zdobienia i frezy. Podsumowując – styl prowansalski to połączenie prostoty z funkcjonalnością. Razem z odpowiednimi dodatkami w mgnieniu oka zaprojektujesz przytulną kuchnię, która będzie służyć Ci przez długi czas.

Kuchnia skandynawska

Kuchnia skandynawska jest również jednym z najczęściej wybieranych przez nas stylem. Podobnie jak w kuchni w stylu prowansalskim znajdziemy tutaj odcienie bieli oraz szarości, które świetnie kontrastują z dodatkami w zimniejszych kolorach. Jak sama nazwa wskazuje kuchnia skandynawska wywodzi się z mroźnej północy. Przez wiele lat styl skandynawski nabierał różnych znaczeń, natomiast teraz głównie cechuje się matowym wykończeniem frontów. Mówiąc o frontach to zazwyczaj są one zdobione elegancką frezowaną ramką. Za kuchnią w tym stylu przemawia również wygoda i prostota.